HtmlBox

Aktualności

Опубліковувач

Nabór wniosków o środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Fundusz Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.

 

Wnioski będą przyjmowane od 10.02.2025 r. do 14.02.2025 r.

W 2025 r. na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (limit podstawowy) Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku pozyskał środki w wysokości 545 541 000 zł.

 

Środki KFS na dofinansowanie kształcenia pracowników i pracodawców mogą być przeznaczone na:

  • kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

 

Środki mają być przeznaczone na kształcenie ustawiczne pracodawców i pracowników zgodnie z przyjętymi priorytetami:

Priorytet nr 1 – Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie, tj. w powiecie lub w województwie.

Priorytet nr 2 – Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.

Priorytet nr 3 – Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 r.

Priorytet nr 4 – Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.

Priorytet nr 5 – Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.

Priorytet nr 6 – Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.

Priorytet nr 7 – Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.

Priorytet nr 8 – Rozwój umiejętności cyfrowych.

Priorytet nr 9 – Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacja energetyczną.

 

Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględniane będą m in. następujące kryteria:

  1. zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok,
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku,
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego,
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego,
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS,
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art.109 ust. 2k i 2m ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. 2024 r. poz. 475, z późn.zm.).

 

Jeśli wartość złożonych wniosków przekroczy dostępną pulę środków KFS Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku zastosuje dodatkowe kryteria oceny wniosku tj.

  • korzystanie przez pracodawcę ze środków KFS w bieżącym roku oraz w ostatnich 3 latach,
  • siedziba  pracodawcy, 
  • okres zatrudnienia pracownika, 
  • ogólna ocena wniosku (szczegółowe przygotowanie wniosku, w tym czytelność, przejrzystość wniosku).

​​​​​W szczególnych przypadkach (np. z uwagi na dużą ilość złożonych wniosków), urząd zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu rozpatrzenia złożonych wniosków do dwóch miesięcy.

 

Wypełniony wniosek wraz z kompletem wymaganych załączników należy złożyć:

  1.  w Biurze Podawczym Urzędu – ul. Tysiąclecia 2, 97-500 Radomsko,
  2. drogą elektroniczną (ePUAP, e-Doręczenia) z zastrzeżeniem, że wniosek oraz załączniki do wniosku muszą być opatrzone kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym,
  3. za pośrednictwem operatora pocztowego (decyduje data stempla pocztowego).

Wnioski, które wpłynęły w inny sposób (np. faksem, pocztą elektroniczną) lub zostały złożone po upływie wyznaczonego terminu nie będą rozpatrywane.

 

Zasady przyznawania środków z KFS obowiązujące w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku w 2025 r. oraz wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej PUP w zakładce "Dokumenty do pobrania".

Szczegółowe informacje można uzyskać również w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku (ul. Tysiąclecia 2, 97-500 Radomsko - Referat Instrumentów Rynku Pracy) - pokój 19 lub pod numerem telefonu: 44 683 73 54 – 56, -58, -62, wew. 42.

 

Menu Display

Zapisz się na newsletter w wybranej kategorii

Brak dostępnych newsletterów